Yenilebilir mantarların bir diğeri “ölümsüzlük mantarı”, “ruhani güç bitkisi” gibi isimlerle bilinen kırmızı reishi mantarıdır. Geleneksel Çin ve Japon tıbbında 4.000 yılı aşkın süredir kullanılan reishi mantarı özellikle karaciğer bozuklukları, artrit ve hipertansiyon gibi rahatsızlıklar için tercih edilmiştir. Mantara acı-buruk tadı veren triterpenlerin bu mantarı özel kılan önemli bir özelliğidir. C vitamini barındıran taze sebze ve meyveler ile birlikte tüketildiğinde içeriğinde bulunan maddelerin vücudumuzdaki emilimi kolaylaşmaktadır.

Sağlıklı ve uzun bir yaşam için reishi mantarının koruyucu özelliği vardır. Özellikle meme, prostat ve akciğer kanseri olmak üzere pek çok kanser türüne karşı koruma sağlar. Yapılan araştırmalar reishi mantarının bitkisel destek olarak kullanıldığında

  • Kemoterapi ve radyoterapi ardında oluşan olumsuz etkileri minimuma indirdiğini
  • Tümörlü organın hayatta kalma süresini uzattığı ve diğer organlara sıçrama olasılığını azalttığını
  • Hastalığın kendini tekrarlamasını engellediğini ortaya çıkarmıştır.

Bağışıklık sistemini güçlendirmesinin yanı sıra yüksek tansiyon, diyabet, kolesterol gibi problemlerle savaşmaya yardımcıdır. Kan dolaşımını düzenleyerek kalp-damar hastalıklarının oluşumunu önler. Toksinleri vücuttan atmaya yardımcıdır. Kandaki oksijen miktarını yükselterek cildin iyileşmesini hızlandırır. Anti-aging etkisiyle hücreleri yeniler.

Devamlı tüketildiğinde uykuyu düzenleyerek stres düzeyinin azalmasını sağlar.

İçeriği: Germanyum, lanostan, sterol, adenosin, canthaxanthin, pantothenic asit, lucidenik ve lineloik asit