Krom temel bir iz mineraldir bu da karbonhidratların metabolizması için esas olduğu anlamındadır ve aynı zamanda kan şekerimizin metabolizmasının düzenlenmesine yardımcı olur ve böylelikle diyabeti geriletmeye yardımcı olurlar. Kromun yararları aynı zamanda kanda yağ ve kolesterol düzeylerini kontrol etmeyi içerir ve şayet uygun miktarlar vücuda sağlanırsa, hipertansiyon veya yüksek kan basıncını önlemeye yardımcı olur.

Kromun en iyi kaynağı gerçek bira mayasında bulunmaktadır. Beslenme ile ilgili maya aynı değildir ve aynı miktarda krom içermeyecektir. Aynı zamanda tahıllarda ve hububatlarda bulunur ancak çoğu rafine edilirken kaybolur. Krom minerali aynı zamanda bazı biralarda yüksek miktarlarda bulunabilir.

Herhangi bir rejim yapana sorun ve muhtemelen size kromun faydalarını anlatabilecektir. Diyet yapanlar esas olarak krom pikolinat denilen bir krom kullanırlar ve bunun beden yağlarını azaltmaya ve kas tonüslerini geliştirmeye yardımcı olduğunu iddia ederler.

Uzmanlar, diğer yandan, kromun kilo kaybındaki rolünün aslında bir krom eksikliğinden kaynaklanan ensülin direncini düzeltmek için olduğunu anlatacaklardır. Krom yetersizliğinin bilinen sebepleri kötü beslenme, alkolizm ve yorucu egzersizdir.

Diyet yapanlar kromu karbonhidrat ve yağ metabolizmasındaki esas rolü nedeniyle kullanırlar. Genel olarak krom pikolinat şeklinde alınır ve beden bileşimini değiştirmekle ilgili potansiyeli nedeniyle incelenmiştir.