Enginar Özütünün Özel Formülasyonu: Hepalive

Etkili bir antioksidan kaynağı olan enginar özütü hücreleri deformasyondan korumaya yardımcı olur. İçeriğinde kolin, metiyonin, inositol gibi bileşenler vardır. Kolin; zarar görmüş karaciğer hücrelerinin yenilenmesi ve büyümesinde önemli rol oynar. Ayrıca fosfatidilkolin formuna dönüşerek hücre zarının yapısına katılır. Hücre zarının bütünlüğü ve sağlamlığı karaciğer hücrelerinin çalışmasında önemlidir. Aynı zamanda lipotropik bir madde olan kolin diğer bir lipotropik madde olan inositol ile sinerjik etki göstererek karaciğer yağlanmalarının giderilmesine destek olur. Kolin normal karaciger fonksiyonunun korunmasına katkıda bulunur. Deneysel çalışmalar sonucunda enginarın; karaciğer ve safra bezi uyarıcı etkisi, karaciğer koruyucu ve yenileyici etkisi, antihepatotoksik etkisi ve yüksek kolesterol üzerine düşürücü etkisinin olduğu kanıtlanmıştır. 

*Karaciğerdeki pek çok temel biyolojik olayı L-Metiyonin metabolizması oluşturur. Bu maddenin karaciğeri sirozdan ve diğer yağlanma sorunlarından koruduğu, büyüme ve gelişmede kilit rolü olduğu bilinmektedir.

Kolin hücre yenilenmesi ve çoğalması için öncül olan DNA kopyalanmasında gereklidir. Lipotropik bir madde de olması sebebiyle yağlanma oluşumunu ve giderilmesini destekler. Karaciğeri temizler ve yeniler.

L-Metiyonin öncülüğünde sentezlenen aminoasitler, karaciğer hücre yenilenmesi, duyarlılığı ve toksinlerden arındırılmasında görevlidir. Yağlanma oluşumunu önler.

Kolin-inositol bir lipotropik madde olan inositol, kolin ile sinerjik etki göstererek karaciğer yağlanmalarının giderilmesine destek olur.

Enginar içeriğindeki cynarin, klorojenik asit ve flavonoidler’in antioksidan özelliği sayesinde safra ve üre salgılanmasını düzenler. Karaciğer ve böbrek yetmezliği durumlarında karaciğerdeki (özellikle sigara, alkol, kolesterol kaynaklı) toksinleri temizler. 

Tüm Marnys ürünleri gibi sadece eczanelerde.

İÇİNDEKİLER

Enginar 150 mg
L-Metiyonin 100 mg
Kolin 100 mg
İnositol 100 mg 
Vitamin E 5 mg
Vitamin B12 0,5 µg 

KULLANIM ŞEKLİ

Tedaviye Yardımcı Olarak
30 Gün Boyunca Günde 1 Flakon Yemekten Önce
Kullanmadan önce iyice çalkalanmalıdır.